KONST / Litografier / Färglitografi 14342140
nr 1434 2140
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Vintermotiv, PT. Signerad. Färglitografi, bildmått: 28x46, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:29:41
29/11 17:24:43
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren